Přeskočit na obsah

Velká cena Plzně 2022

O víkendu 10. a 11. září se konal turnaj Velká cena Plzně ve volejbale žaček, kterého se zúčastnily i hráčky našeho oddílu. Turnaj přinesl skvělý volejbal, zejména v podání některých soupeřů, například Karlových Varů nebo Ústí nad Labem.
Zúčastnilo se 16 týmů, namátkou České Budějovice, Tábor, Jirkov, Český Krumlov a … a také Vejprnice.

Na turnaji jsme se rozhodně neztratili. Skončili jsme na dobrém 12. místě. Porazili jsme Sokolov, Tábor a s Lokomotivou ve skupině hráli 1:1 na sety. No… přiznávám i nějaké prohry… Dá se ale říct, že nikdo nás neválcoval :-). Naší hru oceňovali i někteří trenéři soupeřů, kteří prý nečekali takovou úroveň hráček z tak malé obce. Trošku se ale projevuje, že naši soupeři mají 3 tréninkové jednotky týdně, zatímco my jen dvě. Nad tím se budeme muset zamyslet.

Nejvíc se mi ale na našich hráčkách líbilo, jak skvěle dokážou fandit a vyburcovat své hráčky na hřišti. Takový týmový duch jsem viděl asi jen u nás. Až mě z nich mrazilo :-).

Turnaj byl ale zejména přípravou na další sezonu, která pro žačky začíná domácím turnajem KP žaček v neděli 9. října. Pokud máte rádi volejbal, přijďte se podívat. Budete možná překvapeni úrovní hry, která v této kategorii je.