Přeskočit na obsah

Úspěšná sezóna naší mládeže

Postup do první ligy U22, udržení druhé ligy U18, postupy do vyšších skupin městského přeboru – to byl poslední soutěžní víkend v podání volejbalové mládeže.

Ale vezmeme to popořádku, od těch nejmladších. Začátečníci a mini přípravka se kromě zlepšování během tréninků zúčastnili jednoho turnaje barevného volejbalu, kde si většinou poprvé vyzkoušeli, jaké to je soupeřit o body s někým na druhé straně sítě.

Mladší přípravka se účastnila městského přeboru. Naším cílem bylo hlavně je naučit herní základy a pohyb a orientaci na hřišti. V týmu se vystřídalo celkem 8 hráček, z nichž se většina bude moci účastnit této soutěže i příští rok.

Starší přípravka hrála trojkový volejbal v soutěži městského přeboru. Na začátku sezony startovaly holky v nejslabší skupině F, postupně se ale v průběhu sezony probojovaly výše a v posledním turnaji sezony vyhrály skupinu „D“ a postoupily mezi nejlepších 15 týmů soutěže.

Stejnou soutěž hrály i mladší žákyně, které si druhým místem v posledním turnaji zajistily postup do nejvyšší skupiny „A“.

Mladší žákyně U14 ve čtyřkovém volejbale vybojovaly 5. místo z celkem 15 účastníků, v šestkovém pak obsadily bronzovou příčku.

Starší žákyně U16 obsadily 5. místo v krajském přeboru a čtvrté místo v krajském přeboru kategorie U18. O místo tak předčily své starší kolegyně, které skončily páté.

U18 hrála i druhou celostátní ligu. Výsledkově ne moc povedenou sezonu zachránily hráčky na barážovém turnaji v Mělníku, kde nestačily jen na domácí tým a druhým místem zajistily účast týmu ve druhé lize i pro příští sezonu.

Tým U20 skončil v základní skupině druhé ligy na třetím místě a postoupil do bojů o 1.-6. místo., kde nakonec skončil na posledním místě.

Téměř stejný tým v kategorii U22 vyhrál krajský přebor a nominoval se do baráže o postup do první ligy, která se hrála v naší domácí tělocvičně. V prvním zápase sice podlehly pražskému Dansportu 2:3, v dalších dvou zápasech s Benešovem a českobudějovickým Třebínem zaznamenaly výhry 3:0, které v konečném součtu znamenaly druhé místo a postup do první celostátní ligy.